Mjesec hrvatske knjige: Čitajmo glasno hodajući ulicama

Autor: Alena Hrvoić, 21. 10. 2013.

Mjesec hrvatske knjige obilježava se od 15. listopada do 15 studenoga. Što je to zapravo? U tih mjesec dana potiče se ljude da izvuku svoje prašnjave knjige s polica i da ih vrate u život. Čitanje se sve više zapostavilo razvojem tehnologije i zato je Mjesec hrvatske knjige odlična ideja da se vratimo onomu čega je bilo prije modernih tehnologija, da se vratimo čitanju!

Kako su učenici Srednje škole Stjepana Sulimanca obilježili ovu manifestaciju pročitajte u nastavku.

Dana 17. listopada 2013., knjižničarska družina Srednje škole Stjepana Sulimanca pod vodstvom profesorice književnosti i knjižničarke Alene Gladović obilježila je Mjesec hrvatske knjige. Akcija pod nazivom „Čitajmo glasno hodajući ulicama“ bila je vrlo uspješna. Hodajući laganim tempom i čitajući na javnim mjestima u Pitomači kao npr. u školi, u parku, ispred Doma zdravlja, u Knjižnici i čitaonici Pitomača, te u prostorijama Pitomog radija pridobili smo pažnju prolaznika što je i bio cilj ove akcije. Svatko od nas je u rukama držao svoju omiljenu knjigu, a u zraku su se ispreplitale riječi  koje smo izgovarali u sav glas. Bili smo nagrađeni nizom pohvala i čestitaka za odličnu ideju. Nadam se da će i oni čije su knjige duže vrijeme sakupljale prašinu u njih unijeti dašak života, jer ipak su knjige naočale kroz koje gledamo svijet.
Sretno Vam čitanje!

Martina Čajkulić 4.b