Lea Vanđija i Martina Martinušić ostvarile odličan rezultat na 35. državnom natjecanju - DAN TIPKOVNICE

Autor: Josip Ivoš, 19. 11. 2013.

U subotu 16. studenoga 2013. s početkom u 9.00 sati, u prostorijama Hrvatske zajednice tehničke kulture u Zagrebu, održano je jubilarno, 35. put zaredom, DAN TIPKOVNICE – Državno prvenstvo u kompjutorskoj daktilografiji, u sklopu Međunarodnog sajma knjiga i učila Interliber. Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 25 učenika iz cijele Hrvatske, a naše učenice iz 4.a razreda Lea Vanđija i Martina Martinušić, pod mentorstvom prof. Jasmine Pavičić, ostvarile su odličan rezultat.

Lea Vanđija je osvojila 5. mjesto u ukupnom poretku sa natipkanih 358,10 neto znakova u minuti, a Martina Martinušić je osvojila 11. mjesto sa natipkanih 314,70 neto znakova u minuti. Važno je napomenuti da su i jedna i druga učenica imale samo po dvije pogreške.

35. Jubilarno, državno natjecanje - Dan Tipkovnice organizira Hrvatsko stenografsko društvo u suradnji sa Zagrebačkim velesajmom i Hrvatskom zajednicom tehničke kulture i pod pokroviteljstvom g. Milana Bandića, zagrebačkog gradonačelnika.

Natjecanje je organizirano u dvije skupine:

-   A-skupina – tridesetminutni prijepis teksta (vrhunski daktilografi)
-  B-skupina – desetminutni online prijepis teksta (učenici) – (www.intersteno.org – internet – contest – training – hrvatski – odabir vremena u trajanju pisanja).

Po završetku natjecanja održana je Informatička tribina u istom prostoru, a proglašenje rezultata je bilo istog dana u poslijepodnevnim satima uz podjelu pehara najboljima po disciplinama, te diploma svim plasiranim natjecateljima. U prilogu se nalaze rezultati natjecanja.

Čestitamo našim učenicama i njihovoj mentorici na postignutom uspjehu!

(fotografije, nažalost, još nismo dobili)

Priloženi dokumenti:
DAN_TIPKOVNICE_rezultati_2013.pdf (585.35 KB)