Mateo Franc Pavlić iz 3.a razreda ostvario izvrstan rezultat na županijskom natjecanju iz njemačkog jezika

Autor: Josip Ivoš, 5. 3. 2014.

4. ožujka je održano je županijsko natjecanje iz njemačkog jezika za srednje škole. Domaćin natjecanja srednjoškolcima bila je Srednja škola Stjepana Ivšića Orahovica. Naš učenik iz 3.a razreda Mateo Franc Pavlić osvojio je odlično drugo mjesto, a od provog mjesta djelio ga je samo jedan bod. Mateo je predložen i za državno natjecanje. Njegova kolegica iz razreda Marija Široki je zauzela 6. mjesto. Čestitamo Mateu, Mariji i njihovoj mentorici, profesorici Viktoriji Krbavac.

U konkurenciji četvrtih razreda prvi je bio Matej Bajan iz virovitičke Gimnazije Petra Preradovića. U konkurenciji strukovnih škola bilo je također šest učenika, a za državno prvenstvo predlažu se Katarina Evđić iz Strukovne škole Virovitica mentorica Ljiljana Juzbaša, Mateo Franc Pavlić iz Srednje škole Pitomača mentorica Viktorija Krbavac, Valentino Bilić iz Tehničke škole Virovitica mentorica Irina Strija i Antonio Žibreg iz Strukovne škole Virovitica mentor Tihomir Halužan.

Izvor: www.icv.hr