U primjeni novi Pravilnik o izradbi i obrani završnog rada

Autor: Rikard Bakan, 9. 10. 2009.

Od ove godine za učenike strukovnih škola primjenjuje se novi Pravilnik o izradbi i obrani završnog rada koji je objavljen u Narodnim novinama broj 118/09 od 30. rujna 2009. godine.

Primjenom ovog Pravilnika Prestaje važiti Pravilnik o polaganju mature i završnog ispita.

Najvažnije novosti koje ovaj pravilnik donosi su da učenici strukovnih škola završnost u upisanom obrazovnom programu i uvjete za uključivanje u tržište rada stječu IZRADBOM I OBRANOM ZAVRŠNOG RADA.

Škola je prema novom Pravilniku obvezna do 5. listopada objaviti vremenik izradbe  i obrane završnog rada.

Pravilnik i Vremenik možete pronaći u privitku ove vijesti !

Prema novom Pravilniku završni ispit sastoji se samo od izradbe i obrane završnog rada ( nema više pismenog i usmenog ispita iz hrvatskog jezika niti pismenog ili usmenog ispita iz strukovnih sadržaja).

Cjeloviti tekst ovog pravilnika možete vidjeti u privitku ove vijesti  !

Vremenik izradbe i obrane završnog rada sastavni je dio Kalendara kontrolnih i popravnih ispita te rokova za izradbu i obranu završnog rada koji također možete vidjeti u privitiku ove vijesti ili kao poseban dokument na OGLASANOJ PLOČI ove stranice !

Izvor: S.Š. Pitomača, Narodne novine RH
Priloženi dokumenti:
KALENDAR KONTROLNIH 2009.-10..doc (64.50 KB)
Pravilnik o izradbi završnog rada.pdf (133.86 KB)