Božićna radionica u Srednjoj školi Stjepana Sulimanca

Autor: Alena Hrvoić, 1. 12. 2014.

U prelijepom predblagdanskom ugođaju, u knjižnici  Srednje škole Stjepana Sulimanca, održana je božićna radionica. Radionicu su organizirale i vodile nastavnice  Alena Gladović, Branka Pavoković i Ivana Kralj, te naša draga gošća - gospođa Slavica Vitković, djelatnica Knjižnice i čitaonice u Pitomači, koja je s učenicima i našim nastavnicama izrađivala božićne ukrase, prisjećala se brojnih školskih uspomena i razgovarala s učenicima o pravim vrijednostima Božića; prijateljstvu, zajedništvu i pomaganju.

Božićna radionica je započela danas, 1.prosinca 2014. i trajat će sve do 10.prosinca. Učenici koji sudjeluju u izradi božićnih ukrasa, članovi su učeničke zadruge Kostanj, Eko - grupe te članovi knjižničarske družine (Učenici 3.b, 4.b razreda smjer agroturistički tehničar i 2.c razreda, smjer prodavač/poljoprivredni gospodarstvenik).

Učenici izrađuju ukrase za bor eko - tehnikom (izrada eko božićnih drvaca, ukrasa od špage, papira vjenčića za vrata kao i adventskih vjenčića). Ovih dana, učenici će prigodno ukrasiti prostore škole ukrasima koje su sami izradili, pripremat će se za obilježavanje blagdana Svetog Nikole 6.prosinca i pripremati se za božićnu priredbu koja će se održati 23. prosinca u holu naše škole.