Mateo Franc Pavlić iz Srednje škole Stjepana Sulimanca ostvario izvrstan rezultat na županijskom natjecanju iz njemačkog jezika.

Autor: Josip Ivoš, 5. 3. 2015.

Na županijskoj razini natjecanja iz njemačkog jezika za srednje škole održanoj 3. ožujka 2015. u Srednjoj školi “Stjepan Ivšić” Orahovica, Mateo Franc Pavlić iz Srednje škole Stjepana Sulimanca zauzeo je izvrsno treće mjesto. Mateu je ovo drugo županijsko natjecanje za redom na kojem je ostvario dobar rezultat. Čestitamo Mateu i njegovoj mentorici prof. Ani Pavlić.

Županijsko je natjecanje iz njemačkog jezika za srednje škole održano u tri kategorije:

U I. kategoriji prvo mjesto osvojio je Karlo Huber, dok je drugo mjesto osvojila Sanda Zagorac, oboje iz Gimnazije Petra Preradovića Virovitica (mentor Hrvoje Turčinović).

U II. kategoriji prvo mjesto osvojila je Katarina Evđić iz Strukovne škole Virovitica (mentor Ivanka Štimac), drugo mjesto osvojio je Antonio Žibreg, također iz Strukovne škole Virovitica, ali uz mentora Tihomira Halužana. Treće mjesto dijele Mateo Pavlić iz Srednje škole Stjepana Sulimanca Pitomača (mentor Ana Pavlić) i Antonela Plečić iz Gimnazije Petra Preradovića Virovitica (mentor Lidija Benković).

U III. kategoriji prvo mjesto osvojila je Martina Pejić iz Srednje škole “Stjepan Ivšić” Orahovica (mentor Pavo Leko), drugo mjesto Valentina Ružak iz Srednje škole “Marka Marulića” Slatina (mentor Željka Balković) dok je treće mjesto osvojila Lora Kunkić iz Gimnazije Petra Preradovića Virovitica (mentor Hrvoje Turčinović). (www.icv.hr, mh; Fotografija: www.futura.ba, 4.3.2015.)

Izvor: icv.hr