Obilježen dan jabuke

Autor: Rikard Bakan, 21. 10. 2009.

Obilježen Svjetski dan jabuke

20. listopada 2009. godina učenici poljoprivrednog obrazovnog područja, smjer agroturistički tehničar, obilježili su Svjetski dan jabuke. Učenici od prvog do četvrtog razreda pripremili su kolače od jabuka, donijeli stare sorte jabuka i aranžirali stolove u "Staroj  pivnici" gdje je održan program.

Nastavnik Davor Skender pripremio je sa učenicima poslasticu: jabuke sa medom. Uz vodstvo profesorica Branke Pavoković i Ivane Kralj učenici su pripremili prikladan program povodom obilježavanja ovog dana. Učenici četvrtog razreda pripremili su scenski prikaz Adama i Eve, te njihovog ubiranja zabranjenog ploda, a zatim su sve prisutne upoznali sa povijesti uzgoja jabuke.

Nakon toga, profesor Tihomir Vranić održao je prezentaciju pod naslovom "20. listopad – Svjetski dan jabuke". U prezentaciji smo upoznali  prehrambenu važnost i značaj jabuke, upoznali glavne komercijalne sorte jabuka, osvrnuli se na stare sorte jabuka, te naglasili važnost ekološkog uzgoja jabuke – "kraljice voća".

U nastavku programa učenici drugog razreda su nas upoznali sa zanimljivostima vezanim uz jabuku. A nakon toga svi prisutni su uz pjesmu "Kad procvatu jabuke" završili službeni dio programa. Uslijedilo je čašćenje jabukama i kolačima od jabuke.

Izvor: S.Š. Pitomača