U novoj školskoj godini učenici Srednje škole Stjepana Sulimanca će ići na stručnu praksu u Englesku! - Srednjoj školi Stjepana Sulimanca iz Pitomače odobren još jedan projekt vrijedan preko pola milijuna kuna!

Autor: Josip Ivoš, 22. 5. 2015.

Ravnateljica Agencije za mobilnost i programe EU mr.sc. Antonija Gladović donijela je 19. svibnja 2015. Odluku o dodjeli financijske potpore za projektne prijedloge u okviru Poziva na dostavu projektnih prijedloga za 2015. g. za program Erasmus+ - Ključna aktivnost 1 za područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, rok 4. ožujka 2015. godine. Srednjoj školi Stjepana Sulimanca odobren je projekt pod nazivom Watchful Approach to Vocational Education ili skraćeno WAVE vrijedan 72.663,00 EUR.

Program Erasmus+ obuhvaća sve europske i međunarodne programe i inicijative Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta. Program je usmjeren jačanju znanja i vještina te zapošljivosti europskih građana kao i unaprjeđenju obrazovanja, osposobljavanja te rada u području mladih i sporta.

Partnerska organizacija na projektu Srednje škole Stjepana Sulimanca je The Training Partnership Ltd iz Engleske koja ima 20 godina iskustva u organiziranju stručnih osposobljavanja i stručnih posjeta učenika i nastavnika iz EU.

U sklopu projekta na stručnu praksu u Englesku u trajanju od 14 dana upućujemo 30 učenika različitih zanimanja (Agroturistički tehničar, Upravni referent, Kuhar i Konobar) i 3 nastavnika. Pokrajina Devon je poznata pokrajina u Engleskoj po svojoj agronomiji, ali i kao omiljeno turističko odredište. Ovo svakako pruža priliku našim učenicima osnažiti svoja znanja i steći iskustvo rada na mjestima stručne prakse koja se bave upravo onim područjem rada u kojima se naši učenici obrazuju i koje im je ciljano radno mjesto nakon završetka obrazovanja. Škola planira i dalje pisati projekte mobilnosti za svoje učenike obzirom da smatramo da je projekt mobilnosti za učenike izvrstan način za motivaciju učenika na postizanje boljih uspjeha u redovnom obrazovanju. Opis cijele mobilnosti, njihove uspješnosti, iskustva učenika i ciljevi koji su zadani i ostvareni bit će opisani na web stranici škole kako bi bili dostupni širem građanstvu. Mogućnost odlaska na stručnu praksu u zemlje EU pružit će sadašnjim učenicima veliku motivaciju za rad kako bi u budućnosti i sami sudjelovali na nekoj od planiranih budućih mobilnosti učenika. Očekujemo da će se utjecaj osjetiti na cjelokupnom broju učenika naše škole. Početak projekta je 1.6.2015., a traje 12 mjeseci. – rekao nam je u kratkoj izjavi ravnatelj škole Josip Ivoš.