OPĆINA PITOMAČA I OVE GODINE SUBVENCIONIRA NABAVU KNJIGA ZA 1. RAZRED ZA ZANIMANJA AGROTURISTIČKI TEHNIČAR I POLJOPRIVREDNI GOSPODARSTVENIK

Autor: Josip Ivoš, 12. 7. 2016.

Općinski načelnik Željko Grgačić i ravnatelj Srednje škole Stjepana Sulimanca u Pitomači Josip Ivoš, dogovorili su i ove školske godine suradnju oko subvencije udžbenika za učenika 1. razreda Srednje škole u zanimanjima Poljoprivredni gospodarstvenik i Agroturistički tehničar. Radi se o strateški važnim zanimanjima od posebnog interesa za razvoj poljoprivrede i gospodarstva na području Općine Pitomača, te se na ovaj način želi potaknuti bolji interes budućih srednjoškolaca za ovaj sektor. Knjige će Općina Pitomača sufinancirati sa 300kn po učeniku putem Srednje škole Stjepana Sulimanca, nakon završetka jesenskog upisnog roka u kolovozu.

Zanimanje POLJOPRIVREDNI GOSPODARSTVENIK namijenjeno je prvenstveno učenicima koji misle raditi na vlastitim obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima. Zanimanje je interdisciplinarno i objedinjuje sve najvažnije dijelove poljoprivredne proizvodnje: od stočarstva, ratarstva, voćarstva, vinogradarstva i vinarstva, povrćarstva, mehanizacije i zaštite bilja pa do tržišta i marketinga poljoprivrednih proizvoda.

Zanimanje AGROTURISTIČKI TEHNIČAR je međusektorsko zanimanje iz područja turizma, ugostiteljstva i agronomije koje obrazuje učenike za bavljenje ruralnim ili kontintentalnim turizmom, te im omogućuje da nakon završenog obrazovanja plažu državnu maturu i nastave svoje obrazovanje na nekom od domaćih ili stranih sveučilišta. Ruralni turizam jedna je od perspektivnih grana turizma u EU, te je zanimanje Agroturistički tehničar moderno zanimanje koje sljedi suvremene trendove i tehnologije.

Za oba zanimanja Srednja škola Stjepana Sulimanca kvalitetnu praktičnu nastavu. U posljednje tri godine Srednja škola Stjepana Sulimanca je uložila preko 4 milijuna kuna u modernizaciju školskih kurikula i osuvremenjivanje školskih praktikuma u kojima osigurava modernu i zanimljivu praktičnu nastavu.