Izvrsni rezultati učenika Srednje škole Stjepana Sulimanca - Marina Ferića i Antonia Hrvoića, natjecatelja na 37. Danu tipkovnice

Autor: Josip Ivoš, 17. 11. 2015.

Sjajne rezultate postigli su učenici Srednje škole Stjepana Sulimanca Marin Ferić i Antonio Hrvoić zajedno sa svojom nastavnicom Jasminom Pavićić na ovogodišnjoj tradicionalnoj manifestaciji, 37. Danu tipkovnice – Državnom prvenstvu u kompjutorskoj daktilografiji, održanom u organizaciji Hrvatskog stenografskog društva i u njegovu informatičkom kabinetu, u subotu 14. studenoga 2015. godine.

Nastupilo je ukupno 54 natjecatelja, od kojih devetero u skupini vrhunskih profesionalnih daktilografa, te više od 45 srednjoškolaca, podijeljenih u dvije kategorije (13-16 g. i 17-20 g.) iz Upravne škole Zagreb, Prve ekonomske škole Zagreb, Ekonomske škole Ivana Domca Vinkovci, Srednje škole Stjepana Sulimanca Pitomača, Ekonomske škole Požega, Srednje škole Koprivnica, Srednje škole Otočac, Ekonomske škole Pula i Ekonomske i trgovačke škole Dubrovnik, te mladi članovi Hrvatskog stenografskog društva.

U kategoriji natjecatelja od 13 do 16 godina, u 10-minutnom prijepisu teksta, prvo mjesto zauzeo je šesnaestogodišnji Šimun Džalto, učenik 2. razreda Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca iz Vinkovaca, s fantastičnim rezultatom od 509 znakova u minuti (uz 14 pogrešaka), drugi je bio Stjepan Puškarić, natjecatelj Hrvatskog stenografskog društva, iz Zagreba s rezultatom 459 znakova/min (12 pogrešaka), a treći Marin Ferić, učenik Srednje škole Stjepana Sulimanca iz Pitomače s fantastičnom rezultatom 457 znaka/min (12 pogrešaka).  Među šest najboljih plasirao se i Antonio Hrvoić, još jedan učenik Srednje škole Stjepana Sulimanca, koji je imao rezultat 302 znakova/min (8 pogrešaka).

Ovo je još jedan u nizu visokih rezultata koje  učenici i nastavnici Srednje škole Stjepana Sulimanca redovito postižu. Fantastični rezultati pitomačkih srednjoškolaca odraz su kvalitetnog i dobrog rada s učenicima, jer se upravo ovakvim izlaznim indikatorima može izmjeriti kvaliteta odgoja i obrazovanja u Srednjoj školi Stjepana Sulimanca, koja osim znanja i vještina obuhvaća stavove učenika i njihovu pripremu za budućnost.

Čestitamo učenicima Marinu Feriću i Antoniju Hrvoiću, te njihovoj profesorici Jasmini Pavičić, koja je zbog svojeg kvalitetnog i dobrog rada s učenicima ove godine napredovala u zvanje profesora mentora.