U Pitomači održan stručni skup Međužupanijskog stručnog vijeća iz sektora poljoprivreda, prehrana i veterina

Autor: Josip Ivoš, 17. 6. 2016.

16. lipnja 2016. godine Srednja škola Stjepana Sulimanca u Pitomači je bila domaćin stručnog skupa Međužupanijskog stručnog vijeća iz sektora poljoprivreda, prehrana i veterina, podsektor poljoprivreda za Virovitičko-podravsku, Brodsko-posavsku i Požeško-slavonsku županiju. Na skupu je sudjelovalo ukupno 22 nastavnika iz različitih grana poljoprivredne proizvodnje.

U uvodnom dijelu skupa sudionike je pozdravio ravnatelj Srednje škole Stjepana Sulimanca Josip Ivoš te u kratkoj prezentaciji predstavio rad škole, projekte škole i viziju škole za buduće vrijeme.

Glavna tema skupa je bila ekološka poljoprivreda, te vezano za istu predavanja su održali Tomislav Kakša – „Ekološka poljoprivreda kao alternativa za manja poljoprivredna gospodarstva“ i Marko Kovač – „Uzgoj i prerada ljekovitog bilja“.

U nastavku skupa Sylwia Nasilowska-Blažok je održala predavanje i radionicu  – „Rad u nastavi – upravljanje razredom i disciplina“.

Voditelj međužupanijskog vijeća Vehid Ibraković je upoznao sudionike skupa sa trenutnom situacijom kurikularne reforme vezano za podsektor poljoprivrede.

Sudionici skupa su obišli praktikume škole od plastenika, vinskog podruma, ugostiteljskog praktikuma pa sve do praktikuma ekološke poljoprivrede u zaštićenom području Mura-Drava-Dunav, u Šašnatom polju (Karaula).