Početak nove školske godine 2016./2017. - 5. rujna 2016.

Autor: Josip Ivoš, 30. 8. 2016.

Drage učenice i učenici,

Nadam se da ste proveli ugodno ljeto i da ste uspjeli napuniti baterije za izazove koji Vas očekuju u školskim klupama. U ponedjeljak, 5. rujna 2016. počinje nastava u školi. Neki od Vas zbog toga su presretni, dok drugi sa sjetom broje posljednje dane ljetnih praznika. U ponedjeljak u školu svi učenici dolaze u 8 sati. U novoobnovljenoj crkvi u Pitomači u 10 sati će biti zaziv Duha Svetoga. Učenici idu sa svojim razrednicima i nastavnicima.

Želimo Vam mnogo uspjeha u učenju i dobre ocjene jer sada gradite temelje za ostvarenje svojih snova u budućnosti. Svatko od Vas može biti primjer svojim kolegama i prijateljima iz školskih klupa. Svojim radom i zalaganjem potaknite i svoje školske kolege, surađujte međusobno, dijelite s drugima, natječite se i dobri rezultati neće izostati.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta nastavlja s programom sufinanciranja redovitih učenika srednjih škola. Vlada Republike Hrvatske na današnjoj sjednici prihvatila je Odluku o kriterijima i načinu financiranja troškova javnog prijevoza redovitih učenika srednjih škola u razdoblju rujan-prosinac 2016. godine.

Pravo na sufinanciranje 75% troškova međumjesnog javnog prijevoza, kao i u prethodnom razdoblju, ostvaruju učenici koji su u školskoj godini 2016./2017. upisali i redovito pohađaju srednju školu, koji kupuju mjesečnu učeničku kartu za autobus ili vlak, a kojima udaljenost od adrese prebivališta odnosno boravišta do adrese škole iznosi više od 5 kilometara.

Učenicima koji su članovi kućanstva koje je korisnik zajamčene minimalne naknade ili pomoći za uzdržavanje, sukladno propisu kojim se uređuje područje socijalne skrbi financirat će se 100% cijene mjesečne učeničke karte.

Učenicima u programima čiji se veći dio izvodi u obliku praktične nastave i vježbi te drugim strukovnim programima sa stručnom praksom, sufinancirat će se, odnosno financirati mjesečna karta, odnosno pojedinačne karte za dane pohađanja praktične nastave i vježbi te stručne prakse u mjesecu uzimajući u obzir najpovoljniji iznos.

Obzirom da Odluka Vlade RH o kriterijima i načinu financiranja troškova javnog prijevoza redovitih učenika srednjih škola u razdoblju rujan-prosinac 2016. još nije donesena, HŽ Putnički prijevoz će učenike koji koriste prijevoz vlakom u razdoblju od 5. do 9. rujna prevoziti učenike NAJVJEROJATNIJE uz predočenje stare karte iz mjeseca lipnja, srpnja ili kolovoza 2016., uz staru iskaznicu K-18 šk.god. 2015./2016. Učenici koji ne posjeduju staru kartu ili će prvi put korisiti HŽ prijevoz, trebaju kupiti iskaznicu K-18 za šk. god. 2016./2017. na putničkoj blagajni HŽ-a.