Dan sjećanja na Vukovar –" i u mojoj Pitomači Vukovar svijetli"

Autor: Diana Musić, 18. 11. 2016.

Tradicionalno i ove godine učenici i nastavnici Srednje škole Stjepana Sulimanca obilježili su obljetnicu Dana sjećanja na Vukovar paljenjem svijeća na Trgu kralja Tomislava u Pitomači u sklopu spomen akcije koju organizira Općina Pitomača pod nazivom „I u mojoj Pitomači Vukovar svijetli“.

Općina Pitomača svake godine organizira spomen akciju „I u mojoj Pitomači Vukovar svijetli“ – paljenje svijeća i lampiona na ljetnoj pozornici na Trgu kralja Tomislava u Pitomači. Srednja škola Stjepana Sulimanca sa svojim učenicima i nastavnicima uvijek sudjeluje u ovoj akciji. Ove godine sudjelovali su učenici drugih i četvrtih razreda zajedno sa nastavnicima Marjanom Ostrogoncem, nastavnicama Vlatkom Vrban i Kristinom Cvetković te ravnateljem škole Josipom Ivošem.

Uz prigodni govor ravnatelja i nastavnika Ostrogonca prisjetili smo se tog tužnog dana i grada Vukovara koji je u Domovinskom ratu dao najveću žrtvu nastanku slobodne Hrvatske. Od bitke za Vukovar prošlo je već 25 godina, no žrtvu Vukovara ne smijemo nikada zaboraviti.