„I ja želim čitati“ – nacionalna kampanja za osobe s teškoćama čitanja

Autor: Diana Musić, 3. 5. 2017.

Cilj ove kampanje jest informirati ljude o teškoćama čitanja te senzibilizirati  širu javnost o problemima i potrebama osoba s teškoćama čitanja i disleksijom. I naša se škola pridružuje kampanji.

U srijedu 3. svibnja 2017. godine održano je predavanje i radionica na temu teškoća čitanja, posebno o disleksiji. Problematiku teme predstavila je psihologinja Marija Zvonar, nakon čega su učenici 3.a razreda pročitali dodatne materijale i izradili plakat. Dobili su uvid u to što znači imati disleksiju, kako se boriti, ali i kako pomoći osobama s disleksijom kako bi ostvarili svoja zajamčena ljudska prava.

Pokretači kampanje su Hrvatsko knjižničarsko društvo, Knjižnice grada Zagreba i Nacionalna i sveučilišna knjižnica.