Obrana završnog rada pred roditeljima 3.d razreda

Autor: Diana Musić, 20. 6. 2017.

I ove školske godine je aktiv ugostitelja već tradicionalno organizirao obranu završnog rada učenika kuhara i konobara pred njihovim roditeljima.

Roditelje smo pozvali na svečani ručak u naš školski restoran "Stara pivnica", kako bi im pokazali koje su vještine, kompetencije i znanja njihova djeca usvojila tijekom trogodišnjeg školovanja u našoj školi. Učenici kuhari, prigotovili su jela svečanog menija, a konobari su jela poslužili prema pravilima ugostiteljskog posluživanja. Nakon toga su učenici roditeljima prezentirali stručno dekantiranje i posluživanje crnih i bijelih vina, izradu barskih mješavina, te flambiranja jela pred stolom gosta. Roditelje su pozdravili i prigodno im se obratili mentori učenika Darko Mihoković i Darko Baričević, te razrednik Davor Skender. Valja naglasiti da su svi učenici uspješno "obranili" završni rad, a roditelji su nastavnicima zahvalili za njihov trud i znanje koje su prenjieli učenicima tijekom njihovog trogodišnjeg školovanja.