Terenska nastava: Kopački Rit i Vina Belje

Autor: Diana Musić, 7. 6. 2017.

Učenici zanimanja Agroturistički tehničar i poljoprivredni gospodarstvenik u pratnji strukovnih nastavnika Tihomira Vranića i Branke Pavoković bili su na terenskoj nastavi u Baranji.

Učenici i nastavnici posjetili su Park prirode Kopački Rit, vinograde i vinsku cestu na Banovom brdu. Na posebnoj vinogradarskoj poziciji na lokaciji Karanačko brdo učenici su posjetili poznati Vidikovac. Okružen milijunima čokota vinove loze Vidikovac je pravo mjesto za predah i uživanje u pogledu na nepregledne hektare vinograda, pejzaže hrvatskoga Podunavlja i grad Osijek. Učenici su posjetili i Vina Belje, jednu od najsuvremenijih vinarija u regiji smještenu u centru vinograda čime je omogućen brzi transport grožđa tijekom berbe sa svih vinogradarskih lokacija. S ukupnim kapacitetom 8 milijuna litara vina, smještenih u gotovo 250 divovskih inox spremnika, vinarija je našim učenicima bila prava edukativna atrakcija. Naši agroturisti i poljoprivredni gospodarstvenici u obilazak vinarije su krenuli prezentacijom u vinskom salonu nakon čega su se prošetali do vinarije u kojoj se spajaju ručna berba i najmodernija svjetska tehnologija i nastaju Vina Belje.