Šahovski turnir profesora

Autor: Diana Musić, 3. 9. 2017.

U petak, 1. rujna 2017. simbolično je započela nova školska godina u Srednjoj školi Stjepana Sulimanca Pitomača, i to na vrlo poseban način. Profesori su organizirali i proveli svoj prvi šahovski turnir simbolično aktivirajući
moždane vijuge nakon godišnjih odmora.

Profesor Domović u ulozi suca osmislio je i kreirao novi šahovski Turnir
profesora SŠSS Pitomača povodom početka nove školske godine. Sudjelovalo je sedmero profesora koji vole igrati šah. Švicarac u 5 kola s bedenkzeitom od 10'+5'' pokazao je kako su profesori u odličnoj formi i potpuno spremni za novu školsku godinu. Posebno pohvaljujemo profesoricu Martinu Buneta kao jedinu ženu koja je podijelila bojnu šahovnicu s kolegama, te u ukupnom poretku profesora Marića kao pobjednika turnira. Sljedeće godine namjeravamo uključiti i ostale kolegice i kolege u šahovski svijet, a najavljujemo i priželjkujemo šahovski sraz učenika i profesora naše škole, šahovske simultanke i još puno toga...
Svim učenicima i profesorima želim sretnu i uspješnu novu školsku i šahovsku godinu, neka Pitomača i njezina srednja škola postanu šahovsko središte cijele županije i ishodište novih ideja, inicijativa i šahovske misli.
                                                                                           Marin Domović, prof.