Svjetski tjedan svemira

Autor: Diana Musić, 4. 10. 2017.

Svjetski tjedan svemira obilježava se svake godine od 4. do 10. listopada, stoga se ove godine i naša škola obilježila ovu manifestaciju.

U utorak 7.10.2017. učenici 1.a razreda s profesoricom geografije Nives Kranjec svoje su vrijeme posvetili svemiru. Zadatak je bio zapisati pojmove vezane uz svemir a zatim pojmove nacrtati. Kao bi zadatak bio zabavniji učenici su se u timovima natjecali koji će tim više „nacrtanih“ pojmova pogoditi. Nepoznate pojmove potražili su u enciklopediji, atlasu i na internetu.

Obilježavanju Svjetskog tjedna svemira svake se godine širom svijeta pridruže mnoge udruge, škole, muzeji, knjižnice, fakulteti. Tema svemira u školama zanimljiva je jer može uključiti korelaciju brojnih predmeta, od zemljopisa, stranih jezika, povijesti, matematike i drugih. Isto tako ova tema omogućuje provedbu raznih aktivnosti, od natjecateljskih kao što je bila u našoj školi, do kvizova, posjeta, filmskih i književnih maratona, izrade modela svemirskih tijela i brojne druge.