Projekt Davora Rostuhara „Polarni san“

Autor: Diana Musić, 30. 1. 2018.

Učenici naše škole podržali su interaktivni projekt „Polarni san“ Davora Rostuhara. Tijekom 6 tjedana čitali smo tekstove o narodima, životinjama, istraživanjima polarnih krajeva. Upoznali se s povijesti istraživanja polarnih krajeva. Pratili smo napredak Davora Rostuhara na karti i kroz njegov ekspedicijski dnevnik te s nestrpljenjem čekali njegov dolazak do cilja.

Davor Rostuhar hrvatski je putopisac, fotograf i pustolov. U siječnju 2018. godine postao je prvi Hrvat koji je došao na Južni pol. Ekspedicija je trajala 47 dana, 1200 kilometara koje je prešao vukući 130 kilograma opreme. I to sam, bez dostave hrane i opreme i bez upotrebe vanjske energije. Prije njega to je uspjelo samo 23 ljudi.

Tijekom Rostuharove ekspedicije zainteresirani učenici naše škole čitali su tekstove i rješavali kvizove. Na taj način upoznali smo se s brojnim zanimljivostima o osvajanju polarnih krajeva, narodima i životinjama koji žive u surovim polarnim krajevima, te o budućnosti polarnih krajeva s obzirom na globalne klimatske promjene i komercijalizaciju. Redovito smo gledali videopriloge koji su upotpunili tekstove, čitali ekspedicijski dnevnik koji je pisao i pratili Rostuharov napredak na karti. I naravno, čekali vijest o njegovom dolasku na cilj.

Kao podršku projektu učenici 1.c razreda posadili su drvo kao #EKO zadatak u sklopu projekta. Više o samom projektu „Polarni san“, kvizovima, ekspedicijskom dnevniku, možete pronaći ovdje.