Dan sigurnijeg interneta 6.2.2018.

Autor: Diana Musić, 7. 2. 2018.

U utorak 6.2.2018. godine u našoj smo školi obilježili Dan sigurnijeg interneta s učenicima 3.a razreda i profesoricama informatike.

Ovaj dan obilježava se u Hrvatskoj i svijetu drugog dana drugog tjedna u mjesecu veljači. Cilj obilježavanja ovog Dana je podizanje svijesti djece i mladih o mogućim zlouporabama i nasilju te o sigurnoj uporabi interneta. Isto tako važno je upozoriti roditelje i nastavnike da su odgovorni za djecu i trebaju biti informirani o sigurnom korištenju interneta ali i o tome što napraviti kada se učenik, odnosno malodobno dijete, nađe u opasnosti. Od 2012. godine u Hrvatskoj djeluje Centar za sigurniji Internet (csi.hr) gdje se mogu pronaći sve informacije na ovu temu, a njima se mogu koristiti djeca, roditelji i nastavnici.

Naši su učenici Dan sigurnijeg interneta obilježili na način da smo pogledali nekoliko videopriloga o cyberbullyingu, porazgovarali o tome. Zatim smo provjerili znanje o sigurnom korištenju interneta rješavajući online kviz i na kraju zaigrali društvenu igru.

Biti informiran i informirati druge o ovoj temu prioritet je u današnjem informacijskom i informatičkom društvu. Stoga: „Stvaraj, poštuj i poveži se! Bolji Internet počinje s tobom!“