> Sport
Sport u školi

"KLOPOTEC TRAIL" - 2024.

Autor: Maja Kirin, 4. 6. 2024.

U subotu, 1.6.2024. Općina Pitomača bila je domaćin velikog trkačkog spektakla s međunarodnom ‘notom’, dugo iščekivanog “Klopotec traila” koji se ove godine održao po treći put i okupio preko 330 trkača, a među njima je bilo i 30-tak učenika naše škole.

Na rasporedu bile su dvije utrke, ona kraća od 7 kilometara te dulja od 14. Staza je bila iznimno zanimljiva, a kombinirala je razne podloge, između ostaloga i makadam, planinarsku stazu i asfalt.

Za sve je trkače odrganizirana i okrepa tijekom natjecanja za koju su se pobrinuli lokalni OPG-ovi, te učenici naše škole i " Stara pivnica".

Ovakav profil utrke svima daje priliku za druženje i dobar provod, ali potiče i natjecateljski duh. Tako je naša profesorica Maja Kirin u utrci na 7km  u kategoriji 50+  zauzela 2. mjesto i osvojila srebro.

Bez obzira na rezultate, čestitamo svim natjecateljima, i naravno, vidimo se na "Klopotec trailu"  sljedeće godine!!!