ŠKOLSKI KURIKULUM

Autor: Rikard Bakan, 30. 9. 2010.

Na temelju Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (N.N. 87/08) u skladu s člankom 28. spomenutog zakona, Nacionalnog okvirnog kurikuluma za predškolski odgoj i obrazovanje te  opće obvezno i srednjoškolsko obrazovanje,  Srednja škola Pitomača donosi Školski kurikulum.

Školski kurikulum utvrđuje dugoročni i kratkoročni plan te program rada s izvannastavnim i izvanškolskim aktivnostima, donosi se na temelju Nacionalnog okvirnog kurikuluma za predškolski odgoj i obrazovanje te  opće obvezno i srednjoškolsko obrazovanje i nastavnih planova i programa, utvrđuje nastavne planove i programe izbornih predmeta, izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti, programe i projekte prema smjernicama Hrvatskog nacionalnog obrazovnog standarda i usklađuje ih s Godišnjim planom i programom rada škole.

Cilj školskog kurikuluma je stvaranje prepoznatljivost škole kao odgojno – obrazovne ustanove koja svojim učenicima pruža mogućnost profesionalnog, intelektualnog i društvenog razvoja uz ostvarivanje strukovnih kompetencija kao pripreme za uključivanje u tržište rada, poduzetništva, nastavak školovanja na fakultetima i visokim učilištima.

Isto tako cilj nam je pripremiti mlade osobe  da budu odgovorne i spremne na izazove cijeloživotnog učenja.

Školski kurikulum je razrađen po odgojno – obrazovnim područjima. Dostupan je na mrežnim stranicama škole svim učenicima, roditeljima i ostalim zainteresiranim za rad i život naše škole.

Priloženi dokumenti:
ŠKOLSKI KURIKUL 2010_11.pdf (1.48 MB)